Ešte niekedy začiatkom tohto roku som dostala z Mestskej knižnici v Hlohovci pozvanie na decembrové podujatie Vianočná pošta, kde som mala byť ako hlavný hosť. Pozvanie som s radosťou prijala, bola som zvedavá, veď o akciách v Hlohovci sa niesli samé dobré chýry. A dnes mi nezostáva iné iba potvrdiť, že je tomu naozaj tak. Bol to vskutku  vydarený večer, program bol pripravený do najmenších detailov, atmosféra úžasná. Obdiv a vďaka patrí nielen pani riaditeľke knižnice Helenke ale aj všetkým zúčastneným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o jeho vydarený priebeh. Z tohto podujatia som si odniesla iba tie najlepšie dojmy, boli to nezabudnuteľné chvíle. Srdečná vďaka za pozvanie, podporu a vzájomné porozumenie.

 

Krátka ukážka, ako to všetko začalo... Hlavné slovo mala pani riaditeľka Pekarovičová.

 

"Želám vám príjemný podvečer, milí priatelia,

srdečne vás vítam v knižnici na našom tradičnom predvianočnom  stretnutí, ktoré sme nazvali Vianočná pošta. Vianočná pošta, to sú najmä pohľadnice, maily, esemesky, do ktorých píšeme slová želaní a túžob, dobrej vôle a dobrých úmyslov. Posielame ich svojim blízkym – rodine a priateľom v čase Adventu. Advent je už tu a my sme dostali od vás špeciálnu vianočnú zásielku. To nám naši regionálni autori poslali vianočnú poštu svojich sŕdc. Malým poďakovaním pre nich a  recitátorov ich textov budú zlaté hviezdičky, ktoré sa trblietajú v mihotavom svetle sviečok. A vy milí priatelia, ktorí nemáte vo vianočnej zásielke svoje listy, nás možno na záver potešíte spomienkou, básňou či milým slovom, bude na to príležitosť. 

Ani dnes nebude chýbať spevácky zbor folklórnej skupiny Šulekovo, ktorý uzavrie dnešné stretnutie krásnym spevom vianočných kolied. Tak sa pohodlne usaďte, vypnite si mobilné telefóny a ja vyberám prvú pohľadnicu z vianočnej pošty. Pri našom imaginárnom vianočnom stole sme aj tento rok nechali jedno miesto voľné. A ani tento rok voľné nezostane. Pozvanie k nemu prijala pani spisovateľka Jana Chmelová."

Vianočná pošta Hlohovec