Ťažko sa mi dnes píše o tomto stretnutí... len nedávno /jeseň 2012/ nás navždy opustila predsedníčka LKJJ v Nitre pani Eva Ruthová /výnimočná žena/, ktorá stála za zorganizovaním tejto besedy. Dobre sa pamätám na jej prvé slová, ktoré som od nej počula, keď mi telefonovala. Ospravedlňovala sa, že sa neozvala skôr, že mám na konte tretiu knihu a ona o mne nevedela. Pritom sme z jedného mesta. Ako som jej mala vysvetliť, že som sa celý ten čas svedomito držala v úzadí, lebo som bola presvedčená, že ešte nie je dôvod zviditeľniť sa... veď aká som ja už len spisovateľka... čo sú to dve, tri knihy, tak som sa len usmievala a vyhovárala jej zlé svedomie.

No ale potom už z toho nebolo úniku a ani som sa nenazdala a už som sedela v DAB v Nitre na svojej prvej samostatnej besede. Prešiel takmer rok od vyjdenia tretej knihy. Bola som vďačná každučkej duši, ktorá ma v skoro 40 st. horúčavách prišla podporiť. 

Pani Ruthová plánovala ďalšiu besedu, avšak zákerná choroba zmarila jej plány a už ma podporuje iba odtiaľ, zhora... Som mysľou často s Vami, pani Evička, a za všetko Vám ďakujem! Bolo mi cťou Vás poznať.

Stretnutie LKJJ v DAB Nitra

Záznamy: 1 - 10 zo 10